TeamSpeak Nedir

TeamSpeak 2001 yılının Ekim ayında ilk yayınlanmasını yapıp, 26 Ağustos 2002 tarihinde piyasaya resmen sürüldü. İnternet üzerinden kullanılan TeamSpeak kısa süre içinde büyük ilgi toplayabildi.

TeamSpeak Nedir

İnternet üzerinden telefon görüşmesi yapmak, sohbet etmek, grup konuşmaları, eşli konuşmalar için size olanak tanıyan hem sesli hem yazılı konuşma imkanı sağlayan bir yazılımdır. TeamSpeak Nedir dendiğinde bir çok konuda bilgi olabilmektedir.

Sunucular üzerinden iletişim sağlanmaktadır. TeamSpeak sunucusu oluşturup çeşitli özellikleri kullanabiliyorsunuz. Sunucu oluşturduktan sonra sunucunuz da odalar oluşturabilir, odaları şifreleyebilirsiniz.

Bunun dışında sunucu içi yetkiler oluşturabilirsiniz. TeamSpeak’ın en önemli özelliklerinden biri Detaylı Kişisel Yetkiler’dir. Yetkiler oluşturup detaylı şekilde yetkilere özellik ekleyebiliyorsunuz.

Aktif olarak kullanılan TeamSpeak sürümü olan TeamSpeak3’ü Buraya tıklayarak tamamen ücretsiz bir şekilde hemen indirebilirsiniz. TeamSpeak’ı “Windows, MACOS, Linux” cihazlarında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

» TeamSpeak’in Mobil Uygulaması var mı?

TeamSpeak Mobil Uygulaması, Android’te Play Store uygulamasında 7,99 ₺, IOS’ta App Store uygulamasında 6,99 ₺ fiyatından satılmaktadır. Satın alıp rahatlıkla indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Mobil Uygulamada çoğu özelliği kullanılabilirdir. Sesli Konuşmalar, Yazılı Konuşmalar, yetki vermek, yetki almak vb. bir çok özellik daha buna dahildir.

TeamSpeak genellikle oyuncuların kullandığı bir sesli sohbet uygulaması olarakta geçmektedir. TeamSpeak aslında başlangıcında ilk yayınlanmasından itibaren oyuncu kitleyi hedef almıştır ve bunu başarmıştır. Halen bir çok oyuncu Sesli ve Yazılı konuşma için TeamSpeak’ı tercih etmektedir.

TeamSpeak sunucularında aldığınız size verilen yetkileri kaydetmek için kendinize bir hesap açabilirsiniz. Hesap açınca artık sunucularda Anonim olmazsınız. Buraya tıklayarak kendinize bir TeamSpeak hesabı açabilirsiniz. Eğer bir TeamSpeak hesabınız var ise TeamSpeak üzerinden veya Buraya tıklayıp web sitesi üzerinden giriş yapabilirsiniz.

TeamSpeak aynı zamanda ufak tefek kişisel eşyalarda satmaktadır. “T-Shirt, Sweatshirt, Kupa Bardak, Şapka” ileriki zamanlarda bunları genişletebileceği düşünülüyor. Buraya tıklayarak TeamSpeak’in kendi ürünlerini inceleyebilirsiniz.

1999 yılında oyun oynarken sesli konuşmaya ihtiyaç duyan bir arkadaş çifti TeamSpeak uygulamasını düşünüp bugünlere kadar bizlere sundu ve halen geliştirmeye devam etmektedir.

Bu tarz yazılar için diğer blog sayfasını ziyaret edebilirsiniz.