Telegram Botları Nedir

Bazı kullanıcılar WhatsApp uygulamasını terk edip Telegram uygulamasına geçiş yapabiliyor. Telegram’da ise bilindiği üzere gruplar ön plana çıkabiliyor. Gruplarda ise bazı botlar bulunuyor. Peki bu botlar ne işe yarıyor ?

Telegram Nedir ?

Ele almamız gereken ilk konu Telegram uygulamasının kendisi olacaktır. Diğer uygulamalara kıyasla Telegram kullanıcıya daha geniş çaplı kullanım alanı sunuyor. WhatsApp ve Bip uygulamasına bir çok yanı benzer ancak içeriği oldukça farklıdır. Daha çok illegal kullanım alanında kullanılan haberleşme uygulamasıdır.

Telegram Botları ve Daha Fazlası

Nedeni ise insanların kendilerini Telegram’da daha güvenli bir halde hissetmelerinden kaynaklanmakta.

Gerçekten de sanıldığı kadar güvenli mi ?

Her yazılımın mutlaka bir açığı bulunur ve açık bulmada işinin ehli birisi bu açıklardan yararlanarak yazılıma sızmayı başarabilir. O yüzden WhatsApp, Telegram ve Bip hiç birisi fark etmeden her birinden tonlarca açık bulunabilir. Bu açıkları kapamak iste uygulamayı yöneten şahıslara aittir.

Güven konusunda şu ana kadar bir sorun yaşamadığınızı düşünebilirsiniz. Ancak belki de çoktan birileri özel hayatınıza sızıyor olabilir.

Bu durum korkmanız gerek bir durum yok nedeni ise mesajlarınızı Telegram dahi göremez ve okuyamaz. Güvenlik konusunda Telegram’a kullanıcılar bu yüzden sempati duyuyorlar.

Telegram Botları Nedir

Ele almamız gereken diğer bir konu ise Telegram Botları. Bu botlar eğer bir grubunuz var ise sizin yerinize grubu yönetebilir ve güvenliğini sağlayabilirler.

Aynı durum Discord uygulamasında da mevcuttur. Hemen hemen Telegram uygulaması da Discord’a benzer bir tavırla ilerleme kaydediyor.

Bot geliştiricilerine yazılım geliştirme imkanı sunuyor.

Kısacası Telegram Botları Nedir dendiğinde botlar grupta ki işleri kolaylaştırmak için kullanılıyor.

Dezavantajlarına gelecek olursak, botlardan kaynaklanan grup hataları meydana gelebilmek. Eğer ayarlamaları iyi yapmamışsanız olaylar biraz karışabiliyor.

Botlar ücretli/ücretsiz olarak iki türe ayrılıyor. Bazı botlar ücretsiz kullanım imkanı sunarken bazı özelliklerini kısıtlıyorlar ve istediğiniz herhangi bir özelliği kullanmak istediğinizde eğer kısıtlamanız var ise sizden para talep edebiliyorlar.

Kısacası eğer büyük bir grubunuz yok ise ücretsiz kullanımdan yana olmanızı tavsiye ediyoruz.

Daha fazla ayrıntı ;

Grup linkleri ekibi olarak her uygulama için bilgi kaynağı oluşturuyor ve siz değerli okurlarımıza sunuyoruz. Bu yazıda Telegram Kategorisi ile alakalı bilgiler sunduk. Daha fazla yazıya ilgili blog kategorimizden ulaşabilirsiniz.

Düşüncelerinizi olumlu ve ya olumsuz olarak yorum yaparak belirtebilirsiniz. Sağlıcakla kalın…