Telegram Neden Popüler Oldu

Son yıllarda adından oldukça fazla söz ettiren Telegram uygulaması başarısını nasıl elde etti ? Tüm detaylarıyla birlikte yazımızda sizlerle olacak.

Bir çok haberleşme uygulaması mevcut ancak her birinin başarılı olması günümüzde zor görünüyor. Çünkü kullanıcılar artık farklı özellikler arıyor ve güvenliğe daha fazla önem veriyor.

Bir uygulamanın görüşme kalitesi açısından verimli olması 1. planda yer alıyor. Telegram ise bunu nasıl başarıyor ?

Telegram Nasıl Başarılı Oldu ?

Bir çok kişi artık bu soruyu düşüyor ve sorguluyor. WhatsApp her zaman ön planda olan haberleşme uygulamasıydı. Ancak son zamanlarda çoğu kullanıcı Telegram uygulamasına geçiş yapmaya başladı. Telegram’a geçiş yapan kullanıcılardan bazıları telegramı yüklediği gibi kaldırsada genel kitle kullanıma devam etti Telegram Neden Popüler Oldu ?

Telegram uygulaması, yıllardır görüşme güvenliği açısından WhatsApp uygulamasına göre daha avantajlı ve güvenli biliniyor. Tüm Dünya’da da bu bilgi bu şekilde kullanıcıları Telegram’ı yüklemesi için tetikliyor.

Kullanıcılar Telegram uygulamasını yüklediklerinde ilk olarak özelliklere bakıyor. Özellik açısından herhangi bir kısıtlama bulundurmadığı için bu durum kullanıcıların hoşuna gidiyor.

Son zamanlarda oldukça fazla bir şekilde sorulan ve araştırılan bir konu haline gelen, Telegram nasıl popüler oldu konusuna değindik.

Ancak Telegram uygulamasında yıllardır görüntülü görüşme özelliği yoktu.

Bu özellik ise son 1 ay içerisinde Telegram’a eklendi.

Telegram kendi ülkesinde kullanıma engelli olan bir uygulamaydı. Ancak kendi ülkesinde engelli olan bir uygulama şu an tüm Dünya üzerinde popüler bir şekilde kullanılıyor.

Telegram Neden Popüler Oldu, Bir uygulamanın bu şekilde popülerleşmesi elbette ki çok başarılı bir durum.

Telegram’ı Başarılı Yapan Özellikler

Bu uygulamayı başarılı yapan en iyi özelliklerin başında elbette ki güvenlik gelmekte. Gelişmiş güvenlik özelliği ile mesajlarınızı Telegram dahi okuyamaz. Bunu ise Telegram’ın kendisi söylemekte.

Gerçekten telegram mesajlarınızı okuyamaz mı ? İstediği takdirde elbette ki okur bu sadece uygulamaya kullanıcı çekmek için söylenen bir etiket diyebiliriz. Aynı durum WhatsApp uygulamasında da geçerlidir.

Telegram’ı en yaygın şekilde kullanan kitle ise +18 içeriklere erişim sağlamak isteyen kişilerdir. +18 Gruplarda ifşa vb. paylaşımlara ulaşımın daha güvenli ve kolay olduğunu düşünenler sayesinde telegram uygulaması ülkemizde popüler olmuştur.

Bu durumdan dolayı artık Telegram grupları ticari bir iş haline geldi ve herkes grup kurup +18 içerik paylaşımlarını link kısaltarak paylaşmaya başladı. Bu şekilde grup ile kendisine kazanç sağlamaya başladı.