WhatsApp Telefon Numaranız Yasaklandı Sorunu

WhatsApp Telefon Numaranız Yasaklandı Sorunu nasıl çözülür? Başlıklı konumuzda açıklama yapacağız. Birden WhatsApp ‘a girmeye çalışırken yandaki hatayı aldıysanız birazdan bahsedeceğimiz hatalardan birini yapmış olabilirsiniz. Bu hatalar WhatsApp ‘ın belirlemiş olduğu kurallar olarak nitelendirebiliriz.

» WhatsApp Telefon Numaranız Yasaklandı Sorunu neden yaşanır?

WhatsApp Inc. bazı durumlarda kullanıcı kuralları ihlal ettiğinde geçici süreyle bu süre 1 saatten ay’a kadar uzamaktadır yaptığınız hata göre tüm bu süreler değişiklik göstermektedir. Eğer WhatsApp tarafından size yapılan uyarıları gözardı ederseniz kalıcı yasaklanabilirsiniz. Eğer yaptığınız hata WhatsApp kuralları gereğince üst düzey bir ihlal ise uyarılmaksızın direk kalıcı yasaklanabilirsiniz. WhatsApp sizi uyarmak zorunda olmadığını Kullanıcı Sözleşmesinde belirtmektedir.

»WhatsApp Telefon Numaranız Yasaklandı Sorunu ‘nun başlıca sebepleri nelerdir?

WhatsApp , Telefon Numaranız Yasaklandı Sorunu nasıl çözülür konumuza geçerken WhasApp’ın yasaklama sebeplerine bir göz atalım.

Başlıca yasaklanma sebepleri bunlardır, daha detaylı WhatsApp yasaklanma sebeplerini WhatsApp ‘ın kendi paylaşım olduğu Makaleyi okuyarak inceleyebilirsiniz. WhatsApp’ın Yasaklanma hakkında bulunan makalesine Buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

Eğer burada bulunan başlıca yasaklanma sebeplerinden birini bile ihlal ettiyseniz, WhatsApp sizi geçici veya kalıcı süreyle uygulama kullanımınızı yasaklar. Geçici yasaklaması durumunda yasaklama süreniz bitene kadar bekleyip tekrar dikkatli bir şekilde WhatsApp ‘ı kullanmaya devam edebilirsiniz. Eğer WhatsApp Inc. tarafından kalıcı bir yasaklanma alırsanız bu durumda WhatsApp ile iletişime geçip telefon numaranızda bulunan yasağın kaldırılması hakkında talep oluşturabilirsiniz.

[email protected] üzerinden WhatsApp ‘a mail atarak durumunuzu detaylı bir şekilde anlaşılır bir dile belirtebilirsiniz. WhatsApp size bu konuda yaptığınız hataya göre sizi incelemeye alıp yasağınızı kaldırabilir veya kaldırmayabilir. Bu WhatsApp ‘ın insiyatifi durumuna kalan birşeydir.

Eğer WhatsApp yasağınızı kaldırmaz ise, yeni bir numara alıp WhatsApp kullanımınıza devam etmekten başka bir çare maalesef ki bulunmamaktadır.

» Yasaklanan eski telefon numaranızda ki WhatsApp konuşmalarını, Yeni bir telefon numarasına nasıl aktarırım?

İlk adım olarak WhatsApp ana menüsü açıkken sağ üstten 3 noktaya tıklayıp Ayarlar kısmına gidiyoruz.

Ardından 1. Görselde bulunan ” Hesap ” yazan yere tıklayıp ardından 2. Görselde bulunan ” Numara Değiştir ” yazan yere tıklıyoruz.

Daha sonra ise, 3. Görselde bulunan ” İleri ” sekmesine tıklıyoruz ve 4. Görselde ki 1 numaralı yere ” Eski Telefon Numaranızı ” ve 2 numaralı yere ise ” Yeni Telefon Numaranızı ” yazıyorsunuz ve ” İleri ” yazan sekmeye tıklıyorsunuz. İşlem bu kadardır. Eski telefon numaranızda ki konuşmalar yeni numaranızda ki WhatsApp ‘a aktarılacaktır.

Web sitemizdeki diğer WhatsApp Bloglarına bakmak için Buraya tıklayabilirsiniz.