WhatsApp Web’te Karanlık Mod

WhatsApp Web’te Karanlık Mod nasıl yapılır?Son zamanların en sık kullanılan sesli, yazılı ve görüntülü sohbet imkanı tanıyan WhatsApp ‘ın web sürümünde nasıl Karanlık Mod aktif edileceğini bu yazımızda göstereceğiz.

» Nedir bu WhatsApp Web?

WhatsApp Inc. ‘in yapmış olduğu bir yazılım olan WhatsApp Web bilgisayar üzerinde WhatsApp kullanabilmemizi sağlıyor. Bu nasıl mı oluyor? Bilgisayarımıza WhatsApp Web’i indiriyoruz veya Buraya tıklayarak web.whatsapp.com ‘a gidip WhatsApp ‘ın kendi resmi internet sitesi üzerinden WhatsApp Web’e giriş yapabilirsiniz. WhatsApp Web’i açtığınızda karşınıza bir QR Kod çıkacaktır.

Telefonunuzdan WhatsApp ‘a giriş yaptıktan sonra, sağ üstten 3 noktaya tıklayın ardından çıkan menüde alt kısımlara doğru yazan “WhatsApp Web” ‘e tıklayın. Cihazınızda Kamera açılacaktır. Kameranızı bilgisayarınızda açılan QR Kodun üstüne getirin ve bırakın telefonunuz kodu okusun. Tahmini 2-3 saniye içinde işlem gerçekleşir ve WhatsApp Web Ana Menüsüne gelirsiniz.

» WhatsApp Web’te Karanlık Mod ‘a nasıl geçilir?

Öncelikle WhatsApp Web’e az önce yukarıda anlatmış olduğumuz şekilde giriş yaptıktan sonra WhatsApp Web ‘in ana menüsü olan bu sekmeye geleceksiniz.

Bu sekmeye geldikten sonra WhatsApp Web Masaüstü açıkken herhangi bir yere Mouse ile sağ tıklayın ve çıkan menüde “İncele” kısmına tıklayın. Sağ tarafta aşağıdaki resim gibi bir menü açılacaktır. Ardından mouse ile çıkan yazılım kodlarının en üst kısmına çıkın ve kırmızı ile işaretlemiş olduğumu yeri bulun. Ardından orada yazan “web” kısmına bir boşluk bırakın ve web yazan yeri, “web dark” yapın ardından Enter tuşuna basıp sağ üstten bu açılan kodlama bölümünü kapatıp WhatsApp Web Karanlık Mod sürümünü rahatlıkla kullanmaya başlayabilirsiniz.

WhatsApp Web'te Karanlık Mod

Ancak şöyle bir şey var ki, WhatsApp Web sürümüne her giriş yaptığınızda bunu tekrarlamanız gerekmektedir. Web site olduğu için ve İncele kısmı kendinize özel bir kısım olduğu için kaydedilmemektedir. Yani WhatsApp Web’e her giriş yaptığınızda İncele kısmından bu ayarı tekrarlamanız gerekmektedir. Bunu her seferinde yapmak biraz insanı üşendirse de göz sağlığı ve rahatlığı için Karanlık Mod kesinlikle daha iyidir ve önerimizdir.

» WhatsApp Web’te Karanlık Mod ‘u neden tercih etmeliyiz?

WhatsApp Web üzerinden uzun soluklu konuşmalarda beyaz tema açıklığı ve parlaklığı nedeniyle göz yorucu oluyor. Karanlık Mod göze daha rahat geldiği için uzun süre bakılsa da göz rahatlığı ve sağlığı için daha iyi olarak tanımlanıyor.

Sitemizde bulunan diğer WhatsApp Blog’larına bakmak için Buraya tıklayabilirsiniz.